Co najlepiej dać w prezencie na komunię?

Masa wątpliwości

Pytanie jaki prezent na komunię dla dziewczynki wybrać zadaje sobie wiele osób, którzy właśnie otrzymali zaproszenie na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Oczywiście najłatwiej jest zaoferować pieniądze. Wówczas jednak należy się zastanawiać nad konkretną kwotę, którą powinniśmy dać dziecku. Jednak są takie sytuacje, w których albo pieniędzy nie chcemy dawać, albo też chcemy coś dziecku kupić, aby miało z tego ważnego dnia pamiątkę.

Tu się jednak pojawia problem ze zdecydowanie za dużym wyborem. Mamy problem także z tym, że dzieciaki bardzo często dostają Pismo Święto, właśnie jako pamiątka z komunii w kościele. Zatem nie ma co dublować takich prezentów.

Świetna propozycja

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić dziecku po prostu Biblię. Możemy skusić się na świetną książkę pod tytułem “Biblia opowiedziana i objaśniona”. Książka nas zachwyci w zasadzie od pierwszego wejrzenia. Mamy tutaj do czynienia z okładką, która jest bardzo symboliczna oraz piękna. Do tego dochodzi spory format. W środku możemy znaleźć dokładnie sześćdziesiąt postaci najważniejszych oraz także historii wprost ze Starego oraz Nowego Testamentu. W zasadzie to od stworzenia naszego świata, aż po samą Apokalipsę. Tu się znaleźli Kain i Abel, Rut i Noemi czy też Abraham i Izaak. Wszyscy, którzy to istnieją w wyobraźni zbiorowej, a także się pojawiają w przeróżnych tekstach naszej kultury. Każdemu temu wątkowi zostały poświęcone dokładnie dwie strony.

W miejscu centralnym rozkładówki znalazły się tytuł, ilustracja oraz także tekst, który przedstawia biblijną historię. Po prawej, jak i także po lewej stronie można zobaczyć hasła związane bezpośrednio z konkretną opowieścią. Wśród nich szukać należy odpowiedzi na pytania o rolę kobiet w biblijnym świecie. Dowiedzmy się kim byli oraz kim są Samarytanie oraz także poznamy znaczenie prawdziwe słowa – wieczernik. Ta książka nie jest tylko biblijnymi historiami, ale również jest to opowieść interesująca o świecie tamtym.

O obyczajach, historii oraz także ludziach. Nie brakuje tutaj również nawiązać literackich oraz kulturowych. Autorzy się odwołują do samych dzieł sztuki. Niezmiernie często powołują się także na biblijne symbole, które funkcjonują do dziś w języku naszym. Dzieci czytając tę książkę odnieść mogą wrażenie, że udają się w długą podróż do tamtego świata. Dzieci poznają ludzi, którzy go tworzyli oraz także wydarzenia, których uczestnikami jak najbardziej były.